O spoločnosti

Naša spoločnosť vznikla v roku 2003 ako iniciatíva s cieľom pomáhať ľuďom s rôznymi telesnými a mentálnymi ťažkosťami, ktorým odvtedy ponúkame možnosť absolvovať fyzioterapeutickú liečbu prostredníctvom Hipoterapie. Hippos znamená po grécky kôň a hipoterapia predstavuje komplexnú rehabilitačnú metódu založenú na vzájomnej interakcii človeka a koňa. Hipoterapia je špeciálnou formou animoterapie a využíva sa pri rôznych poruchách pohybového aparátu, chybnom držaní tela, skoliózách chrbtice, ako aj pri niektorých degeneratívnych ochoreniach nervovej sústavy. Hipoterapia je účinná liečebná metóda aj pri ochoreniach, ako sú detská obrna, srdcovo-cievne ochorenia,onkologické ochorenia a mnohé psychické poruchy.

Naša vízia sa hneď v úvode stretla s pozitívnym ohlasom u ďalších odborníkov a vyústila do vzájomnej spolupráce s Prírodnými jódovými kúpeľami Číž. Služby hipoterapie poskytujeme návštevníkom kúpeľov, ako aj všetkým záujemcom z okolitých regiónov. Malebné prostredie Gemera má samo o sebe úžasný terapeutický účinok na každého, kto ho navštívi. V našom centre chováme celkovo päť koní, ktorých plemená sú slovenský teplokrvník a lipican. Milovníkom týchto úžasných zvierat ponúkame okrem účinnej hipoterapie aj možnosť dopriať si bežnú jazdu na koni naprieč nádhernou krajinou Gemeru. Nechajte starosti za sebou a vychutnajte si vietor vo vlasoch z konskej perspektívy.

Človek je úzko spätý s prírodou a tá nám vždy poskytuje všetko, čo potrebujeme pre zmysluplný život v rovnováhe. Návrat k zdravému životnému štýlu sa postupne dostáva do pozornosti mnohých z nás a obracia nás naspäť k prírodným darom. Dopyt po kvalitných a výživných potravinách nás priviedol k rozšíreniu profesionálnej pôsobnosti a v roku 2019 sme participovali na výstavbe mliekárne na spracovanie ovčieho mlieka a výrobu mliečnych produktov. Výrobky z ovčieho mlieka predstavujú moderný trend, ktorý je zároveň návratom k tradičným hodnotám a je podložený mnohými výhodami a pozitívnymi účinkami na ľudský organizmus.

Náš tím v súčasnosti aktívne pracuje na projekte pojazdných predajní Gemerské ovečky, ktorého cieľom je ambulantný predaj mliekárenských výrobkov z ovčieho mlieka vo vybraných lokalitách stredoslovenského kraja. Všetky dôležité informácie o ponúkaných produktoch, časoch predaja, počte pojazdných predajní a predajných miestach nájdete na našej webovej stránke alebo sa môžete informovať priamo u našich lokálnych predajcov.

pojazde predajne gemerske ovecky gemerske ovecky pojazdne predajne