Pojazdné predajne Gemerské ovečky

Lúky posiate kvetmi všetkých farieb, ticho panenskej prírody pretkané živými zvukmi pracovitého hmyzu a majestátne vrcholy slovenských hôr v nás už na prvý pohľad vzbudzujú pocity slobody a harmónie. Spokojné ovečky rytmicky prežúvajúce dary prírody nám na oplátku ponúkajú svoje jedinečné dary v podobe zdravého ovčieho mlieka a teplej ovčej vlny. Ovčie mlieko tak mnohí z nás právom nazývajú tekutým alebo bielym zlatom. Jeho veľkou prednosťou je najmä skutočnosť, že sa získava pasením oviec na pasienkoch v stredných a vyšších horských polohách bez škodlivého vplyvu automobilových a iných exhalátov, umelých hnojív, pesticídov a prikrmovania rôznymi stimulačnými látkami, ako sú antibiotiká alebo hormóny.

Ovčie mlieko je v porovnaní s kravským mliekom hustejšie a výživnejšie a obsahuje dvojnásobok bielkovín, tukov a vitamínov B, ako aj vitamíny A, D, E a K rozpustné v tukoch a dôležité minerálne látky, ako sú fosfor, horčík, železo, zinok a meď. Ovčie mlieko má oproti kravskému o takmer 75 % vyšší obsah bielkovín. Ovčie mlieko má vysoký podiel sušiny a má priaznivé účinky na črevnú flóru. Výrobky z neho sú obľúbené nielen pre svoje zázračné a zdraviu prospešné zloženie, ale aj pre ich nezameniteľnú sladkastú chuť.

Ovčie mlieko je prirodzene homogenizované, čo znamená, že smotana sa neoddeľuje od mlieka. Vďaka tomu je ľahko stráviteľné a má krémovejšiu chuť, pričom rovnaké atribúty majú aj všetky produkty, ktoré sú z neho vyrábané. Ovčiarstvo má na Slovensku viac ako 100-ročnú tradíciu a tešíme sa, že spolu s nami aj vy objavujete jej pevne zapustené korene. V rámci nášho portfólia pre vás pripravujeme ambulantný predaj obľúbených výrobkov z ovčieho mlieka. V našom eshope www.gemerskeovecky.sk vždy nájdete širokú ponuku obľúbených výrobkov z ovčieho mlieka, ako sú syry, syrové nite, parenice, oštiepky, jogurty a pochutiť si môžete aj na tradičnej slovenskej žinčici a čerstvej bryndze.Všetky tradičné pochúťky si môžete objednať z nášho eshopu alebo si ich vybrať priamo v u našich predajcov v pojazdných predajniach Gemerské ovečky. Tešíme sa, že spoločne s nami podporujete tradíciu ovčiarstva na Slovensku.